Μπορείς να στείλεις τα δικά σου άρθρα και εμείς θα τα δημοσιεύσουμε με το όνομά σου.
e-mail επικοινωνίας : m_tselepidou@yahoo.gr

Τρίτη 24 Ιανουαρίου 2012

Δόξα Δράμας - Άρης

ΑΠΟ  ΔΗΜΗΤΡΗ ΠΑΝΤΑΖΟΠΟΥΛΟ
Η Δόξα Δράμας δυστυχώς ηττήθηκε 1-3 από τον Άρη.
Η τοπική ομάδα φάνηκε αρκετά δυνατή απέναντι στους Θεσσαλονικείς. Η Δόξα άνοιξε το σκορ μετά από κόντρα που κέρδισε ο Αμβρόσιος Παπαδόπουλος, στο 19’. Οι κίτρινοι αντέδρασαν πολύ γρήγορα και μόλις ένα λεπτό αργότερα, στο 20ο λεπτό, ισοφάρισαν τα τέρματα τους με τον Νοε Ακόστα  Ριβέρα. Έντεκα λεπτά αργότερα, στο 31ο λεπτό, σκοράρει και ο Νέρι Καστίγιο και έτσι οι κίτρινοι κάνουν την ανατροπή. Τέλος στο 86’ ξανασκοράρει ο Νέρι Καστίγιο και κλειδώνει το τρίποντο που παίρνει η ομάδα του Άρη.
Οι τελικές προσπάθειες  ήταν  5-15 υπέρ του Άρη. Οι Θεσσαλονικείς είχαν 60 λάθη ενώ οι Δραμινοί μόλις 53.

Οι εντεκάδες ήταν οι εξής:
Δόξα Δράμας : Σέρεμετ, Τριποτσέρης, Μπριλάκης, Γελαδάρης, Ψυχογίος (46’ Αραβίδης) , Λίμα, Σοϊλέδης, Σικαλιάς (79’ Αμπουμπακαρί), Βάντερσον, Παπαδόπουλος, Ουέλινγκτον (69’ Ρούτσης).

Άρης  :  Βελλίδης, Νέτο (90’ Κατίδης), Μίσελ, Καστίγιο (90+1’ Τριανταφυλλάκος), Φατί, Ντίκο, Καζναφέρης, Σανκαρέ, Καπετάνος, Ούμπιδες (69’ Τόχα), Ακόστα.